Podhajska

Okolie

V okolí našej obce je množstvo miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Nie je to len kúpalisko, v okolí sa nachádza krásna príroda, môžete sa vydať k zrúcaninám hradov alebo len tak na túru alebo cyklotúru. Ak vás omrzí Podhájska a predsa len chcete termálnu vodu, v okolí do 70km je viacero termálnych kúpalísk.

Okolie

bungalovy

Termálne kúpalisko Podhájska

Osviežte sa v bazénoch v termálnom kúpalisku Podhájska, v ktorom je voda s podobným zložením ako v Mŕtvom mori. Zabavte sa na kúpalisku a urobte niečo aj pre svoje zdravie.

Vzdialenosť

3,5km

Dalšie informácie nájdete tu.

Jazero Táňa

Jazero Biela Tana

Vydajte sa na prechádzku na neďaleké jazero Biela Tana. Pozorujte zvieratá v okolí na prechádzke okolo jazera alebo si požičajte vodný bicykel.

Vzdialenosť

2km

Žitavský luh

Chránená krajinná oblasť Žitavský Luh

A čo takto túra alebo cyklotúra ku chránenej krajinnej oblasti Žitavský luh. Žitavský luh je známy kvôli tomu, že v ňom žije množstvo chránených vtákov a živočíchov.

Vzdialenosť

8km

Kláštor Mariánska Čeľaď

Kláštor Mariánska Čeľaď

Skúste túru k opustenému kláštoru Mariánska Čeľad ktorý leží v pahorkoch za obcou Podhájska. Povráva sa, že odtiaľ viedol podzemný tunel až do kláštora v Hronskom Beňadiku.

Vzdialenosť

8km

Pozba - Studnička

Pozba - Studnička

Pri potulkách po širšom okolí Požitavia určite nevynechajte Studničku pri obci Pozba. Je to zaujímavé pútnické miesto a krásne miesto pre odpočinok pri dlhšej túre alebo cyklotúre, kde sa môžete osviežiť vodou z prameňa, ktorá už vyliečila mnoho ľudí ...

Vzdialenosť

10km

Zúgov

Zúgov

Takmer neuveriteľné, akú nádheru vie vytvoriť príroda na nížine. Krásne vodopády na rieke Nitra. Ak máte radi zvuk padajúcej vody a prírodu, určite si nenechajte ujsť výlet na Zúgov. Je to skvelý TIP aj miesto pre rodinný výlet.

Vzdialenosť

25km

Lyžiarsky vlek Čechy

Lyžiarky vlek Čechy

Zatúžili ste počas vášho pobytu u nás v zime troška si zalyžovať? Skúste lyžiarsky vlek v neďalekej obci Čechy.

Vzdialenosť

13km

Kúpaliská

Wellness Patince

Wellness Patince

Bazény, sauny, masáže a mnoho dalších aktivít vás čaká vo Wellness Patince. Voda v Patinciach blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvá a ich choroby. V Patinciach je príjemný areál s množstvom zelene, prírodným plážovým priestorom, s vodnými plochami prírodného aj umelého pôvodu.

Vzdialenosť

65km

Štúrovo

Kúpalisko Štúrovo

Omrzela vás Podhájska, môžete sa zatúlať do Štúrova, navštíviť kúpalisko Vadaš. Ak vás neláka kúpanie, prejdite aj pešo cez Dunaj po moste Márie Valérie do Maďarska a pozrite si katedrálu v Ostrihome.

Vzdialenosť

70km

Margita Ilona

Margita Ilona

Termálne kúpalisko Margita Ilona leží na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov. Tvorí ho kúpalisko so štyrmi bazénmi. Bazény sa plnia termálnou vodou s teplotou 25°C s obsahom minerálných solí okolo 1020mg/l.

Vzdialenosť

40km

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika

V letnej sezóne skúste kúpalisko v Nových Zámkoch. Ak vás nebude baviť kúpanie, vydajte sa na túru na neďaleký Zúgov.

Vzdialenosť

30km

Príroda a parky

Arborétum Mlyňany

Arborétum Mlyňany

Nádherné arborétum vhodné na ľahkú prechádzku na oddych, rozlohou najväčší park na Slovensku. Nachádza sa tu vyše 2300 druhov vzácnych cudzokrajných drevín. Charakteristickou črtou parku je rozsiahle zastúpenie stálozelených drevín. Tieto majú svoj pôvod v rôznych, klimaticky odlišných častiach sveta.

Vzdialenosť

27km

Zámok s parkom Topolčianky

Zámok s parkom v Topoľčiankach

Chránené krajinné územie s bohatou dendrologickou zbierkou je jedným z najkrajších krajinárskych parkov na Slovensku. Do prostredia parku je osadený aj zámok Topoľčianky, Poľovnícky zámok a ďalšie stavby. Rozloha parku je 30,66 ha. Hneď pri vchode sa nachádza aj Slovenský národný žrebčín. Nájdete tu aj kvalitné vinárske závody.

Vzdialenosť

40km

Bobbyh ranč, Nový Tekov

Bobbyho ranč Nový Tekov

Jazda na koni v príjemnom prostredí rieky Hron. Okrem toho gazdovský dvor a kopa inej zábavy. V susednej obci Starý Tekov sa každoročne uskutočňujú rekonštrukcie bojov z druhej svetovej vojny.

Vzdialenosť

30km

	Zubria Obora Lovce

Zubria Obora Lovce

Poslaním zubrej zvernice bolo prispieť k záchrane Zubra hôrneho pred vyhynutím, pretože v čase jej vzniku žilo na celom svete iba 150 jedincov tohto druhu. Zubria zvernica má výmeru 140 ha, z toho vlastné chovateľské jadro má výmeru 27 ha, zostávajúcu časť zvernice zaberá ochranné pásmo. V zubrej zvernici môžete kŕmiť tieto zvieratá alebo obdivovať okolitú prírodu. Kŕmenie je cca o 12.00.

Vzdialenosť

40km

Historické pamiatky

Hrad Levice

Hrad Levice

Ak máte radi históriu určite si nenechajte ujsť návštevu hradu Levice a Tekovského múzea v Leviciach.

Vzdialenosť

30km

Hrušov, zrúcanina hradu

Hrad Hrušov

Zrúcanina hradu, v peknom prostredí Tríbečských vrchov a s ľahkým prístupom.

Vzdialenosť

50km

Gýmeš, zrúcanina hradu

Hrad Gýmeš

Máte chuť na trošku náročnejšiu túru, máte radi potulky po lese, zrúcaniny hradov, tak Gýmeš je to pravé miesto pre vás.

Vzdialenosť

45km

Brhlovce, skalné obidlia

Skalné obydlia v Brhlovciach

V tejto obci si jej obyvatelia vytesali obydlia priamo do tunajšej skaly. Dodnes sa traduje, že tunajšie skalné obydlia majú vlastne svoj pôvod v ochrane domáceho obyvateľstva pred nájazdmi Turkov v 16. a 17. storočí.

Vzdialenosť

45km

Drážovce, romásky kostolík

Románsky kostolík v Drážovciach pri Nitre

Malý románsky kostolík sv. Michala archanjela s pekným výhľadom na okolie.

Vzdialenosť

40km

Nitra

Nitra

Prídite si pozrieť Nitriansky hrad, alebo choďte na nenáročnú pešiu túru na kopec Zobor, odkiaľ je krásny výhľad na mesto. Na náučnom chodníku nájdete aj sprístupnenú jaskyňu, v ktorej rozjímali Solúnski bratia Konštantín a Metod.

Vzdialenosť

35km

  • Privát KRAJANKA

  • Cenník

  • Cenník

    Cena dohodu od 5,- až 10,- Eur/noc a lôžko (závisí od sezóny, veku hostí, dĺžky pobytu, počtu obsadených lôžok). Je možné ubytovať aj hostí so psíkom (bez poplatku). Pre deti do 3 rokov bez nároku na lôžko sa ubytovanie poskytuje zadarmo.

    Obecný kúpeľný poplatok 0,33,- Eur / hosťa nad 15 rokov / noc.

    exterier